Płyta fundamentowa – nowość konieczna

Alternatywą dla tradycyjnych fundamentów jest płyta fundamentowa. Sprawdza się ona w niekorzystnych warunkach gruntowych i przy wysokich wymaganiach stawianych domom energooszczędnym. Płytę fundamentową poleca się szczególnie wtedy, gdy na działce jest niepewne podłoże i wysoki poziom wód gruntowych. Będzie na nie odporna, pod warunkiem że wykonają ją specjaliści

Warunki na działce

Płyta fundamentowa ma dużą nośność – obciążenie rozkładane jest na znacznie większą powierzchnię niż przy tradycyjnych ławach. Zapobiega to osiadaniu domu, ogranicza odkształcenia fundamentu oraz eliminuje pękanie ścian i niszczenie konstrukcji. Płyta może być więc wykonana niemal w każdych warunkach, zarówno na gruntach o dobrej, jak i słabej nośności (między innymi nasypowych, czyli przeniesionych z miejsca swego naturalnego występowania i złożonych bez zagęszczenia), niejednorodnych, wysadzinowych, z wysokim poziomem wód gruntowych.

Bez wymiany gruntu nie należy wykonywać płyty na gruntach organicznych (na przykład torfach i namułach). Znacznie się one odkształcają, a razem z nimi przemieszcza się fundament i wykonany na nim dom, co szybko prowadzi do pojawienia się na jego ścianach rys i pęknięć. Dotyczy to też terenów górskich z dużym spadkiem terenu.

Płytę fundamentową wykonuje się stosunkowo sprawnie co ma wpływ na czas realizacji całej inwestycji. Ma ona mniej skomplikowaną konstrukcję niż tradycyjne fundamenty, wymaga mniej prac ziemnych( o ile pozwala na to grunt ), niepotrzebne jest deskowanie, a jej budowa odbywa się bez przerw technologicznych. Technologia ta jest jednak stosunkowo nowa. Nie ma jeszcze zbyt wielu firm, które zdążyły się w niej wyspecjalizować. Firma Terra Stone oferuje kompleksową usługę – wszystkie niezbędne materiały i wykonanie z daleko idącą pomocą w przygotowaniu budowy i doradztwie techniczno-kosztowym .

 

Zapraszamy do współpracy

Zespół Terra Stone

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>